Graudu apstrādes un glabāšanas iekārtas

Dzirnavas un Rovators

ENGL dzirnavas

ENGL SM dzirnavas

Struktūrdzirnavas „SM-12-30-60-90-120” ir vertikālās dzirnavas ar tangenciālo ieplūdi, caur kuru lēzenā leņķī graudi nonāk uz malšanas sieta, kas rada lielas priekšrocības vienmērīgai malšanas struktūrai. Mehāniska padeves regulēšana konstanti noslogo motoru.

Malšanas iekārta atrodas tieši uz motora vārpstas. Veserīšu skaits atbilst tipa nosaukumam, piemēram, „SM 60” dzirnavām ir 60 āmuri utt. Sieta iekārtas aprīkotas ar atveramu priekšējo vāku, tādējādi atvieglo sieta nomaiņu. Motoram un dzirnavām ir atloka (cauruļu) veida savienojums. „SM-12-30-60” ir aprīkoti ar magnētiem un tīrīšanas vāku.

pdf fails
dzirnavas SM-12

Dzirnavas SM-12 

Mitru graudu dzirnavas FK 30/60

Mitru Graudu DZIRNAVAS FK 30/60 

dzirnavas SM-30

DZIRNAVAS SM-30

dzirnavas SM-60

DZIRNAVAS SM-60 

dzirnavas SM-90

DZIRNAVAS SM-90 

dzirnavas SM-120/SM-180

DZIRNAVAS SM-120/SM-180 

VME vertikālais mikseris

VME vertikālais mikseris ar piemaisīšanas atveri un dzirnavām

VMK vertikālais mikseris

VMK vertikālais mikseris 

diagonālais mikseris

diAgonālais mikseris

caurpludes mikseris

caurplūdes mikseris

VMK vertikāla miksera padeve

VMK vertikālĀ miksera papildus padeve

mineralvielu padeve

minerālvielu padeve

Rovators

Lopkopībā bieži ir saslimšanas, kuru izraisītājs ir pelējuma sēnītes (mikotoksīni). No tiem organismā rodas toksiski vielmaiņas produkti. Uzņemšanas ceļi galvenokārt ir graudaugi, jo īpaši kvieši un tritikāle, bet, iespējams, arī sojas milti. Visizplatītākā ir lauka sēnīte (Fusaria) un tā sauktie svina toksīni zearalenons (ZEA) un deoksinivalenols (DON). Sēnīte graudos var veidoties vārpu nogatavošanās beigu fāzē mitros laika apstākļos, paaugstināta tā ir augu sekā pēc kukurūzas. Tipiski DON simptomi ir vemšana, ēdiena atgrūšana un gļotādas iekaisums, kas, iespējams, saistīts ar asiņainu caureju. ZEA ir estrogēna toksīns. Tas noved pie traucējumiem auglībā, īpaši sivēnmāšu gadījumā. Vaislas sivēnmātes pirms dzimumbrieduma reaģē īpaši spēcīgi uz ZEA celmiem. Rezultātā rodas nopietni traucējumi sivēnu producēšanā. Mikrotoksīni sagrauj aizsargbarjeru zarnu mikroflorā un nonāk asinīs. 


Lai atrisinātu šo problēmu, ENGL inženieri radīja speciālu atdalītāju ,,ROWATOR". Atdalītājs likvidē kaitīgās sēnītes, kas novietojas starp graudu apvalku un graudu kodolu (Aizsargāts ar patentu. Nr. 102016120514). Iekārtu neizmanto pirms graudu novietošanas glabāšanā, bet uzstāda tieši pirms dzirnavām vai graudu placinātāja.


Cena 3796,- EUR + PVN