Komunālā un meža tehnika

Izlices pļaujmašīnas

Ceļmalu pļāvējs Ducker RSM 13

Ceļmalu pļāvējs RSM 13 strādā ar datoru balstītu vadību, kas optimāli palīdz pļaušanai ap barjerām, ceļa zīmēm un kokiem. Pateicoties īpašam sensoram, kas vada pļāvējgalvu, tā viegli spēj nopļaut zāli ap ceļmalu stabiņiem un zem barjerām.
Pļāvēja galva darbojas mašīna priekšā, izmantojot paralēli ejošu roku. Tādējādi vadītājs ir spējīgs labi pārredzēt darba ierīci. Sānu pārbīde ļauj precīzi pļaut arī šauros apstākļos.

Pļāvēja galva ir aprīkota ar disku veltni vai arī ar āmuru veltni, kas ar savu griešanas sistēmu un optimālu drošības sistēmu sistematizāciju sniedz drošu darbību pret akmeņiem.

Piedziņa norit pēc izvēles: vai caur Unimog vai traktora jaudas hidrauliku, vai arī caur priekšējo jūgvārpstu. Automatizēti taustiņi vadītāja pultī novienkāršo vadību, piemēram, ar taustiņa spiedienu var pārslēgties starp darba un transporta pozīciju.

Visas funkcijas tiek automātiski izpildītas, manuāla vadība ir vienmēr pieejama. Tāpat pļaušanas galvas virsmas spiediens ir bez pakāpēm variējams. Nogāzēs pļaušanas galva automātiski pielāgojas slīpumam.

Īsā laikā ir iespējama pārbūve no darba kreisajā pusē uz darbu labajā pusē.
Ar Ducker izliecēm no sērijas DUA, ceļmalu pļāvēju var pārveidot par pļaušanas kombināciju.

Ceļmalu pļāvējs tiek vadīts, izmantojot vadības pulti. Pilnīgi automātiskai atliekšanai darba stāvoklī un atpakaļ atlocīšanai transporta stāvoklī ir nepieciešams tikai viens taustiņa spiediens. Ar datoru atbalstītā vadība automātiskajā režīmā ir manuāli vadāma, nospiežot pogu vai džoistiku vai izslēdzot.

Ceļmalu pļāvējs Ducker UNA100 / UNA200

UNI – rokas UNA 100 un UNA 200 ir paredzētas universālajiem komunālajiem transporta līdzekļiem ar savu hidraulikas iekārtu un frontālās montāžas plati ar hidrauliski regulējamu augstumu. Pamata ierīces ir paraudzētas darba ierīču uzņemšanai.

Caur hidraulisku piedziņu darba ierīces var tikt izmantotas transporta līdzekļa priekšā vai tam blakus. Pamata ierīces un darba ierīču simetriskais izpildījums ļauj strādāt pēc izvēles labajā vai kreisajā pusē.

UNA 200 ir tā konstruēts, ka var strādāt arī aiz ceļa zīmēm. Labi pārskatāmās darba ierīces nodrošina drošu darbu. Vienkāršā vadība noris caur transporta līdzekļa hidrauliku vai caur vadības bloku, kas piemontēts uz izlieces.

 • Darba puses: Kreisā, labā un transporta līdzekļa priekšā
 • Darba zona 210°
 • Darbs pirms, zem un aiz ceļa zīmēm
 • Darbs slīpumā
 • Pārbīdāms pa 1, 15 m
 • Darba platums no transporta līdzekļa vidus – līdz 3, 40 m
 • Priekš transportēšanas salokāms transporta līdzekļa priekšpusē
 • Brīvs redzesloks transportēšanas laikā
 • Izvairīšanās iekārta, piebraucot pie šķēršļiem
 • Mehāniska rokas regulēšana
 • Ekstrēmi jaudīga pļāvēja galva, ar zemu pašsvaru

UNI – roka UNA 200 ar āmuru pļaušanas iekārtu MKL 10 tiek izmantota tīrai un vienkāršai ceļmalu, slīpumu un platību pļaušanai. Āmuru lielais izmērs ļauj pļaut un sasmalcināt arī grūtāku materiālu.

Ir pieejami daudzi dažādi darba rīki, kā alternatīvas pļāvēja galvai.

 • Āmuru pļāvēja galva
 • Nezāļu birste
 • Slaucīšanas birste
 • Dubulto nažu pļaušanas iekārta
 • Zaru un dzīvžogu griezējs
 • Krūmu griezējs
 • Ceļa zīmju mazgāšanas iekārta

Ceļmalu un grāvju pļāvējs Ducker KBM 350

Slīpuma pļāvējs KBM 350 tiek piegādāts kā kombinēts aizmugurējās un frontālās montāžas agregāts mazajiem traktoriem, no 19 kW (25 Zs). Ir iespējama pārbūve no aizmugurējās uz frontālo un no labās uz kreiso darba pusi.

Montāža noris bez problēmām pie trīs punktu hidraulikas Kat. I+II. Darba ierīču piedziņa noris hidrauliski. Integrētā hidraulikas iekārta tiek darbināta caur vilcēja jūgvārpstu. Izlieču vadība noris caur, līdz piegādāto, elektro–hidraulisko vadības ierīci. Pateicoties kompaktajam būves veidam, arī frontālajā montāžas veidā, redzes loks netiek ietekmēts.

Paralēli esošā izlieces roka nodrošina gludu darbu, arī tieši blakus vilcējam. Izbraucot izlieces roku, darba ierīce paralēli pārbīdās. Ierīce ir pasargāta pret netīšām sadursmēm ar hidraulisku sadursmes drošinājumu.

Neskaitot āmuru pļāvēju galvu, ir iespējams piegādāt arī:

 • krūmu šķēres HSL 15, priekš zariem līdz 3 cm diametrā,
 • krūmu griezēju HS 16, priekš zariem līdz 4, 5 cm diametrā,
 • bruģa tīrītāju PFP 60.

Pļāvēja galva sērijveidā ir aprīkota ar āmuriem. Veltnis garantē vienmērīgu pļaušanas augstumu un pļāvēja pielāgošanos zemei. Alternatīva āmuriem ir disku veltnis.

Slīpuma pļāvējam KBM 350 piemīt pārskatāma vadība ar saprotamiem simboliem, kontroles gaismu peldošajam stāvoklim un griežams slēdzis automatizētajam transporta un darba stāvoklim. Roku funkciju vadība noris caur ergonomiski izveidotu vienas sviras džoistiku ar rokas balstu.

Ceļmalu un grāvju pļāvējs Ducker MBM 400

Slīpuma pļāvējs MBM 400 ir speciāli radīts frontālajai uzkarei, komunālajām mašīnām vai traktoriem (80 Zs klasē). Darba ierīču piedziņa norit pēc izvēles, caur ierīcē esošo hidraulikas iekārtu, kas tiek darbināta caur priekšējo jūgvārpstu vai arī caur nesēja darba hidrauliku. 

Pamata ierīce ir paredzēta dažādu darba ierīču uzņemšanai. Caur hidraulisku piedziņu darba ierīces var tikt lietotas priekšā un blakus transporta līdzeklim. Pamata ierīces un darba ierīču simetriskais izpildījums ļauj strādāt pēc izvēles labajā vai kreisajā pusē.
Izliece ar āmuriem tiek izmantota tīrai un nesarežģītai ceļmalu, slīpumu un platību pļaušanai. Āmuru lielais izmērs ļauj pļaut arī sarežģītu materiālu.

Labi pārskatāmās darba iekārtas, kā arī vienkāršā vadība, kas norit caur pašas elektro–hidraulikas vadību (var arī caur transporta līdzekļa hidrauliku), nodrošina vienkāršu un drošu darbu.

Piemontējamo ierīču (no pļāvēja līdz bruģa tīrītājam, zaru un dzīvžogu šķērēm, nezāļu birstēm, slaucītājiem u.c.) atšķirīgās izmantošanas iespējas, nodrošina izliecei darbu visa gada garumā.

 • Darba puses: Kreisā, labā un transporta līdzekļa priekšā
 • Darbs pirms, zem un aiz ceļa zīmēm
 • Pārbīde pa 1, 40 m
 • Darba platums no transporta līdzekļa vidus – līdz 4, 60 m
 • Transportēšanai salokāms transporta līdzekļa priekšā. Līdz ar to redzes loks
 • netiek ietekmēts
 • Izvairīšanās iekārta, apbraucot šķēršļus

Ceļmalu un grāvju pļāvējs Ducker UNA 450 / 500 / 600

UNI – rokas UNA 450, UNA 500 un UNA 600 jau vairākus gadus ir sevi pierādījušas kā kvalitatīvas izlieces. UNA 450 ir pielāgota darbam ar jauno Unimog vai traktortehniku. Visi DUA sērijas darba rīki ir lietojami arī ar šīm darba rokām un padara tās par universāli lietojamām ierīcēm.

UNI – rokas UNA 450 un UNA 600 ir universāli izmantojamas izlieces rokas, kuras var tikt piemontētas priekšējās ātrās maiņas plāksnes. Izlieču darba zona sniedzas no kreisās darba puses, caur darbu transporta līdzekļa priekšpusē, līdz darbam labajā pusē, ar kopējo darba laukumu aptuveni 15 m (UNA 500). Uz speciālām sliedēm būvētā izliece var tikt hidrauliski pārbīdīta pa 1, 60 m. Pateicoties ceļam paralēlai pārbīdei, darba rīki vienmēr paliek vienā darba augstumā. Līdz ar to, ka manuāla pieregulēšana nav nepieciešama, droša un vienkārša darbība ir nodrošināta, arī darbā pie šķēršļiem, kā ceļa zīmēm, kilometru akmeņiem u.c.

Kvalitatīvais augstspiediena hidraulikas sūknis ar hidraulikas eļļas tvertni, kuru darbina priekšējā jūgvārpsta, kā arī labi sargātās līnijas, kuras daļēji darbina enerģijas ķēdes, nodrošina drošu un aizsargātu piedziņas plūsmu. Darba ierīces piedziņa var noritēt arī caur transporta līdzekļa jaudas hidrauliku.

Dalīta būves forma ar darba vienību aizmugurē arī ir iespējama.

Augstvērtīgā tērauda izliece ir aprīkota ar hidraulisku sadursmes drošinājumu. Saduroties ar šķēršļiem, izliece šūpojas atpakaļ un paceļ darba ierīci. Pēc šķēršļa pārbraukšanas izliece atgriežas darba pozīcijā.

Pateicoties peldošajam stāvoklim, darba rīki spēj automātiski pielāgoties zemei. Piegādājamie darba rīki ir bez pakāpēm griežami par 360°. Piemontējamo darba rīku atšķirīgās izmantošanas iespējas, no pļaušanas līdz bruģa tīrīšanai, nezāļu birstes, zaru un dzīvžogu griezēji, krūmu šķēres un slaucītāji u.c. ļauj UNI – rokām strādāt cauri visam gadam.

Ducker – Tastronic

Ducker izveidotā mikroprocesoru vadītā vadība rūpējas par visām viena kloķa vadības funkcijām. Turklāt pļāvēja galvā MKT 13 integrētā signāla uztveršana sniedz līdz šim neredzētu automātisku un ļoti precīzu līmeņa pielāgošanu. Tā nodrošina drošu darbību ar lielu braukšanas ātrumu. Tasttronic nepiemīt kustīgu, netīrumu un putekļu jutīgu detaļu. Arī darbā ar pretēju slīpumu tā parāda savas spēcīgās puses, kad vadītājs dažreiz nebrauc ar vienmērīgu attālumu. Tasttronic protams ir vienmēr izslēdzams. Tasttronic saudzē izlieci, pļāvēja galvu un zāli. Vadītājam ir jākoncentrējas tikai uz braukšanu un satiksmi, pļaušana noris automātiski.

Ceļmalu un grāvju pļāvējs Ducker DUA 700 / DUA 800

Uni – rokas DUA 700 un DUA 800 ir Ducker – UNA jaunā paaudze. Šīs universāli lietojamās izlieces mašīnas tika veidotas frontālai uzkarināšanai. Praktiski visa pļaujmašīnas konstrukcija ir ražota no stabila smalkgraudaina tērauda.
Instrumentu panelis ir aprīkots ar maināmiem āķiem izm. 3 un 5. Piestiprināšana pie sakabes plates notiek ar speciālām skrūvēm.

Izlieces rokas ir stumjamas un montētas uz stabila teleskopiskā rāmja. Izlieces darba laukums sākas no kreisās darba puses, uz pašu transporta līdzekļa priekšu, līdz darbam labajā pusē, sasniedzot kopējo darba platumu, aptuveni, 15 m (DUA 800). Uz speciālām sliedēm montētā izliece tādējādi tiek pārbīdīta par 1, 60 m.

Izlieces un darba rīku pēcregulēšana pļaušanas laikā, pie šķēršļiem, kā elektrības stabiem, margām utt., nav nepieciešama, jo, pārbīdot izlieci, darba rīki vienmēr paliek tajā pašā paralēlajā augstumā. Pateicoties peldēšanas stāvoklim, darba rīki automātiski pielāgojas teritorijas apstākļiem.

Kā drošinājums pret sagriešanos un salocīšanos izliecēm tika izmantota 6-kanšu profils. Pēdējās izlieces galā ir pievienota šarnīra galva, darba rīku lietošanai ar 260° griešanās diapazonu. Griešanās mehānisms ir integrēts izlieces rokā, tādējādi darbam netraucē papildus cilindri vai kabeļi.

Dažādās izmantošanas iespējas ar pievienojamajiem darba rīkiem, kā pļaušana, slaucīšana, zaru griešana, dzīvžogu griešana utt., nodrošina izlieces izmantošanu visos gada laikos.

Tiek aprīkota ar 1,3m ķēžu galvu vai MK 12 ir 1, 25 m darba platums. Tās tiek darbinātas ar hidraulikas motoru. Uz pļaušanas korpusa visā tā platumā atrodas regulējama stiprinājuma caurule ar papildus stiprinājumu, priekš Tasttronic caurules. Pļaušanas korpuss ir nodrošināts pret akmeņiem ar iekšpusē esošu, maināmu, stingru plastmasas pārsegu.

Ducker – Tastronic

Ducker izveidotā, ar mikroprocesoriem kontrolētā vadība ļauj vadīt visas funkcijas ar vienu vadības ierīci. Papildus tam pļaušanas galvā „MK 12” esošā signāla uztveršana nodrošina līdz šim nebijušu automātisku un ļoti precīzu līmeņa pielāgošanu. Šis papildinājums ļauj strādāt droši ar lielu braukšanas ātrumu. Tasttronic nepiemīt ne kustīgu, ne netīrumu vai putekļu jutīgu detaļu. Tasttronic ir iespējams izslēgt. Tasttronic pasargā izlieci un pļāvēja galvu. Vadītājam jākoncentrējas tikai uz ceļu un satiksmi, pļaušana notiek automātiski.

Hidraulikas ventiļa vadība norit caur vienas sviras džoistiku. Papildus uz pults atrodas arī 10 folijas taustiņi, viens Not-Stop-slēdzis un displejs. Displejs tiek izmantots pamatiestatījumiem, darba datu uztveršanai, servisa datiem un pārbaudes iespējām. Not-Stop-slēdzis un taustiņi „Pults ieslēgta – izslēgta”, kā arī „spriguļu veltnis ieslēgts – izslēgts” vienmēr atrodas tajā pašā vietā. Pārējie taustiņi tiek sakārtoti atkarībā no aprīkojuma.

Vadības dati no džoistika, kuri uzrādās displejā, tiek apstrādāti ar datoru (CCU) un nosūtīti hidraulikai izpildei. 

Savienojumā ar ceļmalu plāvēju RSM 13, DUA 700 un DUA 800 var apvienot pļaušanas kombinācijā.

Pļaušanas ierīce Ducker MGK 13

Ierīce var tikt aprīkota ar āmuru pļaušanas galvu, pēc izvēles ar taustes automātiku vai ar rokas vadību.

Pamata iekārtā ir integrēta elektro hidrauliska vadība hidraulikas cilindru kustināšanai. Vadības pults tiek montēta vadītāja kabīnē. Sērijveidā ir iebūvēts darba stundu skaitītājs un hidraulisks sadursmes drošinājums.

Rokas vadība atvieglo pļāvēja galvas izstumšanu un iestumšanu, lai apbrauktu kokus, stabus, ceļa zīmes utt.

Izmantojot taustes automātiku, pļāvēja galvas vadību pārņem tausta stienis pļāvēja galvas galā. Ierīce automātiski tiek vesta ap šķēršļiem.
Ierīcē integrēts dators, savienojumā ar tausta stieni un ierīcē iebūvētiem sensoriem, garantē optimālu darbību.

Stabiņi un ceļa zīmes tiek atbrīvotas no zāles apaugumiem. Divi sensoru vadīti pļaušanas diski tiek precīzi darbināti un nodrošina tīru pļaušanas rezultātu. Arī šajā gadījumā ar datoru balstītā vadība ir noderīga.

Pļaušanas kombinācija Ducker MK 25

Apvienojot divas mašīnas – slīpuma pļāvēju no DUA un ceļmalu pļāvēju RSM 13 – izveidojas pļaušanas kombinācija MK.

Abas ierīces tiek montētas uz vienas pārbīdes sliedes ar pārbīdes attālumu 1,60 m. Tādā veidā katru ierīci var optimāli iestatīt un pārbīdes priekšrocības var tikt pilnībā lietotas. Šī kombinācija ļauj veikt pirmo un otro pļaušanas piegājienu vienā reizē ar vienu vadītāju.

Sērijveidā izmantotā Tasttronic pie DUA un RSM ar datoru balstītā vadība atvieglo vadītāja darbu.

Ja ir nepieciešams, RSM ceļmalu pļāvēju var atvienot neilgā laikā, tā ka ir pieejama pilnīga frontālā izliece ar visiem darba rīkiem. RSM arī var tikt izmantots kā atsevišķa ierīce.

Vadības pultis ir atdalītas viena no otras, ergonomiski un pārskatāmi iekārtotas vadītāja kabīnē. Tādā veidā vadītājs var visas funkcijas skaidri sakārtot, centrāli pārraudzīt un vadīt.

Pļaušanas kombinācija MK tiek darbināta pēc izvēles, caur jūgvārpstu, kura darbina ierīcē integrēto hidraulikas iekārtu, vai arī tiek izmantota nesēja hidraulikas iekārta.
Turpmāku informāciju par DUA un RSM skatīt atsevišķo mašīnu aprakstos.

Ducker UNA / DUA aprīkošanas varianti darbam visu sezonu

 • Āmuru pļāvēja galva MKT 13
 • Āmuru pļāvēja galva MK 12
 • Pļāvēja galva TMK 10
 • Radiālā nezāļu birste. Atbrīvojas no nezālēm, pie pieejamiem riteņu ceļiem, ietvēm un ceļu malās
 • Bruģa tīrītājs atbrīvojas no nezālēm un bruģa, tā notekām, apmalēm un ietvēm
 • Tuneļu tīrīšanas iekārta tīra tuneļus vai skaņas klusināšanas sienas
 • Vairogu mazgāšanas iekārta tīra satiksmes un norādījumu zīmes, trokšņa mazināšanas sienas un robežu sienas
 • Ceļa stabu un zīmju tīrīšanas iekārta
 • Augstspiediena mazgāšanas iekārta
 • Pēdas frēze, tīra netīrus grāvjus, līdz 600 cm diametrā
 • Zaru un dzīvžogu šķēres griež zarus līdz 11 cm diametrā
 • Krūmu griezējs griež smalkus dzīvžogus, piemēram, īves, tūjas u.c. Zaru diametrs – līdz 4,5 cm
 • Dubulto nažu pļaušanas iekārta
 • Slaucīšanas birste
 • Birsti ar 1,50 m darba platumu, ved divi lielas slodzes riteņi. Montāža pie DUA nodrošina darbību arī nepieejamās vietās

Zaru un dzīvžogu šķēres Ducker AWS 22/13, HS 20

Zaru un dzīvžogu šķēres sastāv no viena fiksēta naža un viena kustīga naža, kurš tiek darbināts caur hidraulisko cilindru. Pateicoties salīdzinoši lēnajam griešanas ātrumam (bez ātri rotējošām detaļām), nepastāv lidojošu koku gabalu risks. Nepastāv risks ne operatoram, ne satiksmei.

Dzīvžogiem ir ļoti liela nozīme mūsu ainavās. Jūs veidojiet norobežojumus, nodrošiniet augsni un aizsardzību augiem no bargiem laikapstākļiem un radiet dzīves vietu daudziem augiem un dzīvniekiem.

Lai saglabātu šīs funkcijas, taču tajā pašā laikā izvairītos no ielu un ietvju aizaugšanas, dzīvžogu kopšana ir neizbēgama.

Ducker zaru un dzīvžogu šķēres nodrošina racionālu un saudzīgu kopšanu. Lēnām darbojošās šķēres sniedz precīzu griezumu, bez plīsumiem. Paliek tīrs griezums, ideāli apstākļi augšanai.

Ducker zaru un dzīvžogu šķēres ir piegādājamas kopā ar montāžas rāmi vai priekš montāžas dažādām celšanas iekārtām un izlieces rokām.

Tehniskie dati

AWS 13  

AWS 22  HS 20  

Darba platums

m

1,30

2,20

2,00

Griešanas spēks

mm

110

110

45

Cēlienu skaits

Ik min.

120

120

120

Darba ātrums

Līdz km/h   

2,0  

2,0

2,0

Darba augstums

Līdz m

5,90

5,90

5,80

Darba platums no transp. līdz. vidus   

m

3,40

3,40

3,40
Pārbīdes zonam1,601,601,60
Hidrauliski darbinātas šķēresmax. l/min.  404040
Hidr. darbinātas šķēres un vadībamax. l/min.656565

Spiediens

min bāri  

180

180

180
Šķēres svarskg160220130 
Svars montāžas rāmim un šķērēm   kg660720630