Komunālā un meža tehnika

Pļaujmašīnas-smalcinātāji

Pļaujmašīna Ducker UM

pļaujmašīnu–smalcinātāju priekšrocības:

 • 3 kg smagi atspertērauda naži, kas brīvi piestiprināti uz ass (attālums X – 20 cm), kas NODROŠINA pļaušanu arī smagos apstakļos, kas var būt nelīdzena virsma, atvases līdz 10 cm, akmeņi u.c. šķēršļi
 • Liela izmēra pļāvēja korpuss ( izgatavots no augstvērtīga tērauda), kas ļauj materiālam plūst cauri vieglāk (attālums Y – 30cm), līdz ar to IEGŪSIET iespēju izmantot mazāk jaudīgu traktoru, kas būtiski samazina degvielas patēriņu
 • Salīdzinoši lēns rotora griešanās ātrums – 1250 apgr./min., kas ļauj ietaupīt, jo naži tiek mazāk bojāti pret akmeņiem
 • Masīvi reduktori, stabils mašīnas korpuss, kas šo mašīnu padara par ilgmūžīgu, tādējādi ļauj IEEKONOMĒT uz amortizācijas rēķina
 • Visā darba platumā novietots kopētājrullis, kas NODROŠINA optimālu lauka virsmas kopēšanu un izcilu pļāvuma kvalitāti
 • 2 locīšanās punkti mašīnai, kas ĻAUJ labāk kopēt reljefu
 • 5 vai 6 ķīļsiksnas, kas ļauj pārvaldīt lielu griezes momentu
 • Kardānvārpsta ar brīvrumbu
 • Hidrauliska pacelšana un nolaišana

Uni – pļāvēji, darba platumos no 1, 90 līdz 4, 00 m, ir dažādos veidos lietojami pļāvēji un šķeldotāji, darbībā ar traktoriem ar jaudu no 44 KW (60 Zs).

Pateicoties kompaktajam un stabilajam karkasam, masīvajiem reduktoriem, gultņiem un spriguļa vārpstai, pļāvējs ir nejutīgs pret tādiem šķēršļiem kā akmeņi, nelieli metāla vai koka gabali. Visi pļāvēji–smalcinātāji pieejami ar priekšējo vai pakaļējo piedziņu un ir kombinējami ar traktoru gan priekšā, gan aizmugurē.

Pielāgošanās Zemei

Veltnis, kas aptver pilnu pļaušanas platumu, piekļaujas pļaujamajai virsmai pat tad, ja tā ir nelīdzena. Pateicoties lieliskajai lokanībai, pļāvējs viegli piekļūst grūti sasniedzamām vietām. Pļāvēja riteņus ir iespējams novirzīt, un arī pļaušanas augstumu var regulēt. Pie trīspunktu uzkares esošā amortizāciju nodrošina mašīnai mierīgāku un klusāku darbību.

Visi Uni – pļāvēji ir uzstādāmi pie trīs punktu hidrauliskā vilcēja.

Griešanas augstuma uzstādīšana

Pielāgot pļāvēju pļaušanas augstumam var, pārbīdot rulli, savukārt smalkākai pielāgošanai jāizmanto augšpusē esošais rokturis.

Sāniskā pārbīde

Viegli izmantojamā sānu pārbīde var tik uzstādīta, pārvietojot pļāvēju līdz pat 0.6 m, kas viegli ļauj piekļūt, piemēram, zem kokiem un krūmiem, kā arī pļaut tuvu žogiem vai ceļmalām.

Smalcināšanas sliede

Iebūvējot smalcināšanas sliedi pļāvēja priekšējā daļā, pļaušanas materiāls tiek sasmalcināts vēl vairāk.

Spriguļu vārpsta – spriguļi

No atsperu tērauda veidotie smagie spriguļi (2 kg) tiek brīvi pievienoti turētājos un nodrošināti ar vienu skrūvi. Pļaušanas laikā centrbēzes spēks pārvieto spriguļus pareizajā pozīcijā. Ja lietošanas laikā traucē kāds lielāks priekšmets, sprigulis pārvietojas uz aizmuguri. Spriguļu vārpstu elektroniski dinamiskā balansēšana, īpašā bremzēšana un spriguļu vārpstu īpašā konstrukcija, kas veidota no atsperu tērauda, rezultātā sniedz izdevīgu un enerģiju taupošu rotācijas ātrumu spriguļa vārpstam.

Savākšanas maiss

Uni-Pļaujmašīnas UM 19 – 23-27 iespējams aprīkot arī ar papildus savākšanas maisu, kas izmantojams tikai tad, ja pļāvējs ir stiprināts traktora aizmugurē. Savākšanas maiss ir ļoti noderīgs darbam nometņu vietās, atpūtas bāzēs un zirgu aplokos. Zāle tiek nopļauta un savākta.

Darbs

Pļaujmašīnu izmantošana iespējama visdažādākajās vietās – lauksaimniecībā, augļu vai vīna dārzos, ceļu nomalēs, sporta, atpūtas, apmācību laukos. Pļaujmašīna–smalcinātājs spēj pļaut visu veidu zāli – no mauriņa līdz pat jūraszālēm un niedrēm. Arī kūla un krūmāji (līdz 4 cm rādiusā) pļāvējam nav problēma.

UNI – pļāvēji Ducker UMT 10 / 13 / 15 / 18

Universāli lietojamās pļaušanas un smalcināšanas iekārtas UMT ir galvenokārt paredzētas maziem traktoriem un komunālajiem vilcējiem, pateicoties tā kompaktajam būves veidam. Tie ir pieejami darba platumos no 1, 00 m, 1, 30 m, 1, 50 m un 1, 80 m.

Uzņemšanas punktu daudzveidīgās pārslēgšanas iespējas trīspunktu hidraulikai nodrošina vienkāršu ierīces pieslēgšanu pie visiem trīs punktu savienojumiem.

Tiek piedāvāti ŠĀDI trīs izpildījumi:

 • kā aizmugurējā iekārta,
 • kā frontālā iekārta,
 • kā kombinēta aizmugurējā un frontālā iekārta.

Pateicoties robustajai un vienkāršajai konstrukcijai, ierīce ir nejutīga pret svešķermeņiem, kā akmeņiem, metāla gabaliem, koku gabaliem utt. Pat niedres, grīšļi un krūmi nav šķērslis.

Veltnis visā pļaušanas garumā nodrošina labus rezultātus arī nelīdzenās vietās.
Pielāgot pļāvēju pļaušanas augstumam var, pārbīdot rulli, savukārt smalkākai pielāgošanai jāizmanto augšpusē esošais rokturis.

Sērijveidā visi UNI – pļāvēji UMT tiek aprīkoti ar mehānisku sānisko pārbīdi par 0, 45 m. (Pēc vēlmes var arī hidrauliski). Sāniskā pārbīde viegli ļauj piekļūt, piemēram, zem kokiem un krūmiem, kā arī pļaut tuvu žogiem vai ceļmalām.

Šīs priekšrocības nodrošina labu un drošu darbu uz kempingu laukumiem, augu plantācijās, sporta laukumos utt.

UNI – pļāvējs Ducker PMK 18 / PMK 21

Uni – pļāvējs PMK tika īpaši izveidots darbam uz slīpas zemes. Pļaušanas ierīce tiek darbināta ar hidromotoru un ir paredzēta īpašu slīpuma ierīču nesēju, kā piemēram – frontālai trīspunktu hidraulikai.

PMK 18      

PMK 21       

Darba platums

m  1,802,10
Transporta platums   m2,052, 35
Svarskg450490
Trīspunktu uzkare Kat.   II
Jūgvārpstas apgr. Sk.       Apgr./min         540540
Āmuru skaitsGab.4046

Kombinācijā ar aizmugurējo sānisko pļāvēju USM 13, kopējais darba platums – līdz 3,20 m.

UNI – pļāvējs Ducker UMK 16 / 18 / 21

Robustās pļaušanas un smalcināšanas mašīnas no UMK sērijas ir lieliski piemērotas traktoriem ar jaudu no 23 līdz 44 kW (30–60 Zs). Darba platumi variē starp 1, 60 m, 1, 80 m un 2, 10 m.

Uzņemšanas punktu daudzveidīgās pārslēgšanas iespējas trīspunktu hidraulikai nodrošina vienkāršu ierīces piekabināšanu pie standarta uzkares.

Tiek piedāvāti ŠĀDI trīs izpildījumi:

 • kā aizmugurējā iekārta,
 • kā frontālā iekārta,
 • kā kombinēta aizmugurējā un frontālā iekārta.

Pateicoties masīvajiem motora, ķīļsiksnu, veltņu izmēriem, UNI – pļāvējs ir nejutīgs pret svešķermeņiem, kā akmeņiem, koku gabaliem, metāla gabaliem utt.

Pielāgot pļāvēju pļaušanas augstumam var, pārbīdot rulli, savukārt smalkākai pielāgošanai jāizmanto augšpusē esošais rokturis.

Pēc vēlmes ierīces ir aprīkojamas ar mehānisku vai hidraulisku sānisko pārbīdi. Pļāvējus tad var pārbīdīt par kopā 55 cm. Sāniskā pārbīde viegli ļauj piekļūt, piemēram, zem kokiem un krūmiem, kā arī pļaut tuvu žogiem vai ceļmalām.

UNIA – pļāvējs UMK ir ļoti daudzpusīgi pielietojams. Pļaujmašīna–smalcinātājs spēj pļaut visu veidu zāli – no mauriņa līdz pat jūraszālēm un niedrēm. Arī kūla un krūmāji (līdz 4 cm rādiusā) pļāvējam nav problēma.

UNI – sānu pļāvējs Ducker SMK

UNI – sānu pļāvējs SMK darbojās kā frontāla ierīce, sāniski, blakus nesēja transporta līdzeklim, trīs punktu hidraulikā Kat. II vai transporta līdzekļa plāksnē. Izm. 3 vai 5. SMK ir universāli lietojama pļaušanas un smalcināšanas iekārta, darbam ar:

 • krūmājiem,
 • brūnajiem laukiem,
 • atpūtas platībās,
 • ceļu malām,
 • zaļmēslojumu,
 • pļavu kopšanu.

UNI – pļāvējs SMK ir konstruēts ekstensīvai lietošanai spēcīgos apaugumos un slīpumos.

Darba stāvoklī UNI – sānu pļāvējs SMK ir variējams bez pakāpēm tā, lai to var izmantot grūtākajos slīpumos un krūmājos.

Ierīces īpašā konstrukcija ļauj iekustināt pļaušanas korpusu transporta stāvoklī, vilcējmašīnas priekšā tā, ka nekādā veidā netraucē redzes lokam. UNI – sānu pļāvējs spēj pļaut visu veidu zāli – no mauriņa līdz pat jūraszālēm un niedrēm. Pat brīvā laika plači, kā sporta laukumi, kempinga laukumi, lidostas utt., ir viegli kopjami. Arī krūmi un zari 3 cm diametrā nav šķērslis UNI – pļāvējam.

Nopļautais materiāls tiek spēcīgi sasmalcināts un sadalīts, lai tas ātri sapūst un sadalās. Tādējādi atkrīt materiāla aizvešana.

Pateicoties kompaktajam būves veidam un lielajam āmuru veltnim un āmuriem, UNI – sānu pļāvējs ir nejutīgs pret svešķermeņiem kā, akmeņiem, koku gabaliem, metāla gabaliem utt.

Īpašais atsperu tērauda āmuru uzkarināšanas veids sniedz lētu un ekonomisku apgriezienu skaitu, līdz ar to nodilums ir samazināts līdz minimumam.

Viegli pārskatāmā pļaušanas iekārta un tās vienkāršā vadība, kas noris no vilcēja hidraulikas vadības ierīcēm, nodrošina drošu darbību.

Pateicoties integrētajam pārslodzes drošinājumam, mašīna tiek nodrošināta pret bojājumiem, kuri varētu rasties netīšas sadursmes rezultātā ar šķēršļiem. Visā pļāvēja garumā iebūvētais veltnis nodrošina ļoti labu pielāgošanos zemei arī nelīdzenās vietās.

Montāža noris dažās minūtēs.

UNI – sānu pļāvējs var tikt aprīkots ar ŠĀDU īpašo aprīkojumu:

 • hidrauliska sāniskā pārbīde pa 0, 60 šķēršļu apbraukšanai,
 • stiprināts izpildījums ar brīvi iekarinātiem āmuriem,
 • atsitiena līste spēcīgai sasmalcināšanai,
 • nodiluma aizsardzības ieliktnis iemontēts pļāvēja pārsegā,
 • darba stundu skaitītājs.

UNI – sānu pļāvējs Ducker SMT

UNI – sānu pļāvējs spēj pļaut visu veidu zāli – no mauriņa līdz pat jūraszālēm un niedrēm. Pat brīvā laika plači, kā sporta laukumi, kempinga laukumi, lidostas utt., ir viegli kopjami. Arī krūmi un zari 3 cm diametrā nav šķērslis UNI – pļāvējam.

Savā darba stāvoklī UNI – sānu pļāvējs ir bez pakāpēm variējams tā, ka to var izmantot visgrūtāk sasniedzamajos slīpumos. Ierīces īpašā konstrukcija ļauj iekustināt pļaušanas korpusu transporta stāvoklī, vilcējmašīnas priekšā, ka tā nekādā veidā netraucē redzeslokam.

Nopļautais materiāls tiek spēcīgi sasmalcināts un sadalīts, lai tas ātri sapūst un sadalās. Tādējādi atkrīt materiāla aizvešana.

Pateicoties kompaktajam būves veidam un lielajam āmuru veltnim un āmuriem, UNI – sānu pļāvējs ir nejutīgs pret svešķermeņiem kā, akmeņiem, koku gabaliem, metāla gabaliem utt.

Īpašais atsperu tērauda āmuru uzkarināšanas veids sniedz lētu un ekonomisku apgriezienu skaitu, līdz ar to nodilums ir samazināts līdz minimumam.

Viegli pārskatāmā pļaušanas iekārta un tās vienkāršā vadība, kas noris no vilcēja hidraulikas vadības ierīcēm, nodrošina drošu darbību.

Pateicoties integrētajam pārslodzes drošinājumam, mašīna tiek nodrošināta pret bojājumiem, kuri varētu rasties netīšas sadursmes rezultātā ar šķēršļiem. Visā pļāvēja garumā iebūvētais veltnis nodrošina ļoti labu pielāgošanos zemei arī nelīdzenās vietās.

Montāža noris dažās minūtēs.

UNI – sānu pļāvējs SMT 15 ir sērijveidā aprīkots ar vienu sānisku, hidraulisku pārbīdes iekārtu (0, 65 m). Hidrauliskās sāniskās pārbīdes priekšrocība ir, ka ir iespējams labāk apbraukt šķēršļus.

Nomainot darba ierīci UNI – sānu pļāvēju SMT 15, var izmantot arī kā nezāļu birsti.

Ierīce var tikt piegādāta darbam labajā vai kreisajā pusē.

UNI – sānu pļāvējs var tikt aprīkots ar ŠĀDU īpašo aprīkojumu:

 • hidrauliska sāniskā pārbīde pa 0, 60 šķēršļu apbraukšanai,
 • stiprināts izpildījums ar brīvi iekarinātiem āmuriem,
 • atsitiena līste spēcīgais sasmalcināšanai,
 • nodiluma aizsardzības ieliktnis iemontēts pļāvēja pārsegā,
 • darba stundu skaitītājs.

Sānu pļāvējs Ducker USM 10/13/15/18/21/26

Universālais sānu pļāvējs USM darbojas kā smalcinātājs standartizētā trīspunktu hidraulikā, sāniski pārbīdīts, blakus vilcējam. Darba stāvoklī Uni – sānu pļāvējs ir variējams, bez pakāpēm, līdz ar to to var izmantot visgrūtāk sasniedzamajos slīpumos, grāvjos, krūmājos.

USM IR UNIVERSĀLI IZMANTOJAMS PĻĀVĒJS DARBĀ AR:

 • krūmājiem,
 • aizaugušiem laukiem,
 • atpūtas platībās,
 • ceļu malām,
 • zaļmēslojumu,
 • pļavu kopšanu utt.

Uni – sānu pļāvējs pļauj visu veidu zāli.

Pat brīvā laika platības, kā sporta laukumi, kempinga vietas, lidostas utt., ir viegli kopjamas. Pat krūmus, jaunaudzes, līdz 6 cm diametrā un citi savvaļas augi nesagādā USM pļāvējam nekādas grūtības.

Nopļautais materiāls tiek smalki sasmalcināts un sadalīts tā, lai tas ātri sapūtu. Tādējādi nopļautā materiāla novākšana nav nepieciešama. Pateicoties platajiem āmuriem, arī ļoti blīvu materiālu var sasmalcināt relatīvi smalki un vienmērīgi sadalīt. Zemē esošu zāli var pacelt augšā.

Pļaušanas iekārta ir labi pārredzama. Vadība noris caur vilcēja hidraulikas vadības ierīcēm. Abas īpašības kopā nodrošina drošu darbību.

Pateicoties iebūvētajam hidrauliskajam pārslodzes drošinājumam, mašīna tiek nodrošināta pret bojājumiem, kas var gadīties neuzmanības dēļ, uzbraucot virsū dažādiem šķēršļiem. Uni – pļāvēja montāža un atmontēšana norit dažās minūtēs.
Veltnis, kas aptver pilnu pļaušanas platumu, piekļaujas pļaujamajai virsmai pat tad, ja tā ir nelīdzena.

Pateicoties kompaktajam un stabilajam karkasam, masīvajiem reduktoriem, gultņiem un spriguļa vārpstai, pļāvējs ir nejutīgs pret tādiem šķēršļiem, kā akmeņi, nelieli metāla vai koka gabali. Īpašais atsperu tērauda spriguļu uzkarināšanas veids sniedz lētu un jaudu ekonomējošu apgriezienu skaitu, līdz ar to nodilums ir reducēts līdz minimumam.

Īpašajā aprīkojumā Uni – sānu pļāvējs tiek aprīkots ar hidraulisku sānisko pārbīdi. Pārvietojot pļāvēju līdz pat 0.6 m, kas viegli ļauj piekļūt, piemēram, zem kokiem un krūmiem, kā arī pļaut tuvu žogiem vai ceļmalām. Šķēršļu apbraukšana kļūst pavisam vienkārša.